Proje Yönetimi / Alt YükleNicilik
HAYALLERİNİZİ İNŞA EDİYORUZ.
ÇALIŞMALARIMIZ
KALİTE
Yüksek malzeme kalitesi sayesinde uzun yıllar kullanım garantisi!
UZMAN EKİP
Sektörde +30 yıllık deneyimli ve tecrübeli kadro.
HIZLI UYGULAMA
Malzeme tedariği gerçekleştiği an uygulamaya başlıyoruz.
HİZMET DETAYLARI

İnşa edilecek bir yapının tüm planları, iç mekan ayrımı, yapı kitlelerinin birbirlerine oranları, dış cephe görünüşü vb. bilgileri yer alan çizim projelerine mimari proje adı verilir. Bu mimarı proje, büyük bir oranda yapılandırılmıştır. Bu sayede sürecin en başından sonuna kadar yapılması gerekenler ve iş bölümü bellidir. Gerekli takip ve kontrol işlemleri, proje yönetimi kapsamında gerçekleştirilir. Ancak bazı durumlarda proje ekibinin uzmanlık alanı dışında gereksinim duyulan işler olabilir. Bu durumda alt yüklenici, kendi uzmanlık alanı içerisinde projede rol üstlenmektedir.

Proje Yönetimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

İnşaat projelerinde projenin tüm evrelerini incelemek ve süreci takip etmek, proje yönetimi hizmeti içerisindedir. Bu hizmet kapsamında genel sorumluluk ve yükümlülüklere uygun olarak tüm yasal süreçlerin denetlenmesi esastır. Böylece olası riskler ortadan kaldırıldığı gibi projenin ekonomik bir zemin üzerinde ilerlemesi mümkün olacaktır.

Proje yönetimi ile ilgili bilinmesi gereken şey, tüm süreçlerin uzman işbirliği içerisinde tamamlanması gerektiğidir. Bu sayede projenin başarıya ulaşması için gerekli tüm önlemler alınır. Aynı zamanda proje yönetimi sayesinde zamandan tasarruf edilir ve emek zayiatı en düşük seviyede olur. Elbette güvenlik konusunda da pürüzlerin ortadan kaldırılması ve sağlıklı bir iş çıkarılması, proje yönetiminin başarısıyla mümkün olacaktır. BYKA Yapı & Mimarlık olarak bizler, proje yönetimi konusunda aradığınız profesyonel desteğini sizlere sağlayabiliriz.

Alt Yüklenicilik Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sözleşme ile yükleniciye karşı sorumlu olan alt yüklenici, projede yapılması gereken ve üzerine düşen işlerden sorumludur. Elbette çeşitli uzmanlık alanlarına göre farklı alt yüklenicilere ihtiyaç duyulabilir. Bu kapsamda projenin bir kısmını alanında uzman kişilere teslim etmek gerekmektedir.

Alt yüklenicilik hakkında bilinmesi gerekenler temel olarak şunlardır:

  • Alt yüklenici firma, planlar bütünü olan projede uzmanlık alanından sorumludur.
  • Firmalar, teknik bilgi ve donanım eksikliği nedeniyle alt yüklenici firma ile sözleşme imzalayabilir.
  • Teknik donanım avantajı nedeniyle alt yüklenici, işlerin daha profesyonel bir biçimde tamamlanmasına katkı sağlar.
  • Alt yüklenici hiçbir zaman projenin tamamını üstlenmez. Yalnızca kendi uzmanlık alanında çalışma gösterir. Ayrıca bazı kritik görevlerin alt yükleniciye verilmesi yasaktır.
  • Uzmanlık alanında destek veren alt yüklenici firma, ana yükleniciye maddi olarak daha uygun bir olanak sağlamış olur.

Alt yüklenici firma, ana yüklenici firma ile daima etkin bir iletişim içerisinde olmalıdır. Raporlamalar zamanında ve eksiksiz bir şekilde teslim edilmelidir. Bu sayede iş bölümü ile projenin başarıya ulaşma ihtimali artacaktır. Ek olarak projenin bir kısmı için alt yüklenici ile çalışmak, maddi açıdan da uygun bir çözüm üretmektedir. BYKA Yapı & Mimarlık  olarak bu konuda sizlere yardımcı olmak isteriz. Eğer aklınıza takılan sorular varsa, çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma Sürecimiz
01.
PLAN / PROJE

Tecrübeli mühendislerimiz sayesinde hayal ettiklerinizi birlikte planlıyor ve projelendiriyoruz.

02.
TASARIM

Uzman mimarlarımızla projelerinizi şekillendiriyor ve tasarımsal anlamda destek sağlıyoruz.

03.
UYGULAMA

Deneyimli teknik ekiplerimizle tüm adımları hızlı bir şekilde uygulayarak hayata geçiyoruz.

Sorularınız mı var?

Hemen Bize Ulaşın!